فورتی گیت چیست؟ انتخاب محصول و معرفی قابلیتها-قسمت اول

فورتی گیت چیست؟ انتخاب محصول و معرفی قابلیتها-قسمت اول

در آموزش فورتی گیت چیست؟ انتخاب محصول و معرفی قابلیتها-قسمت اول قصد داریم تا به معرفی قابلیتهای فورتیگیت فایروال بپردازیم.

فورتیگت مناسب چه شبکه هایی می باشد؟

 

به این نکته اشاره کنیم که برای انتخاب فایروال فورتی گیت چه مواردی را باید دقت کنیم از سایز شبکه که میتواند شبکه ای کوچک در حد 10 کامپیوتر باشد و یا حتی شبکه ای با بیش از چند 10 هزار کامپیوتر. در این قست بخش دوم بررسی فایروال فورتیگیت برای شبکه ها ببینید. چیزی که ما به آن نیاز داریم بررسی دقیق منابع موجود و شناخت راهکار مورد نیاز می باشد، کارایی آن را نیز باید مورد توجه قرار دهیم و به این موضوع دقت کنیم که دستگاهی که نیاز داریم از چه امکاناتی باید برخوردار باشد و همانطور که میدانیم شرکت Fortinet محصولات بسیار متنوعی را روانه بازار کرده تا ما از آنها برای شبکه، سروریس پروایدرها، دیتاسنترها و خدمات ابر مجازی استفاده کنیم و جلوی نفوذ و امنیت شبکه را با این نوع محصولات بگیریم. در آموزش فورتی گیت چیست؟ انتخاب محصول و معرفی قابلیتها-قسمت اول به جزیئات قابلیتهای این فایروال محبوب اشاره میکنیم.

مطلب مرتبط  دانلود فورتی گیت و نصب آن قسمت اول

مطلب مرتبط

قابلیتهای نسل جدید فورتیگیت

نسل جدید محصولات فورتیگت فایروال که به NGFW شناخته شده می باشد در بحث امنیت پیشرفت قابل ملاحظه ای کرده است و سیستم جلوگیری از نفوذ حرفهای بسیار زیادی برای گفتن دارد. همچنین قابلیتهای کنترل حملات و سیستم جلوگیری از حملات آن، بسیار اصولی طراحی و اجرا شده است و البته باید به این موضوع دقت کنیم که برای جلوگیری از حکرها فقط بودن فایروال بهیچ وجه کفایت نمی کند و فاکتورهای بسیاری از جمله آنتی ویروس بهمراه بستن پورتهای usb و عدم امکان ارسال ایمیل از کامپیوتر تحت شبکه نیز از موارد مهم پیاده سازی امنیت شبکه می باشد.
فورتی گیت رقبای زیادی دارد از CheckPoint گرفته تا فایروالهای ضعیف تری نظیر pfsense و حتی ویندوز ولی چیزی که خیلی مشهود  می باشد اینه که مدتهاست در جدول گاتنر این محصول جزء لیدرهای صنعت فایروال می باشد.
در بحث امنیت شبکه از نظر آنتی ویروس و سیستم تشخیص حمله این محصول بسیار قدرتمند می باشد و آنالیز بسیار عالی از شبکه به شما ارائه خواهد داد و در گزارش گیری نیز بسیار عالی کار شده است. در پایان باید مجددا متذکر شد که انتخاب فایروال به فاکتورهای متعددی بستگی دارد ولی عمده فاکتورها، شامل تعداد کاربران شبکه، مقدار پهنای باند اینترنت و توپولوژی قرار گیری فایروال فورتی گیت در شبکه میتواند منجر به انتخاب صحیح شما شود.

مطلب مرتبط  فیلم آموزش فورتی گیت فعال سازی SNMP

در پایان اگر مقاله آموزش(فورتی گیت چیست؟ انتخاب محصول و معرفی قابلیتها-قسمت اول) را مفید میبیند با ابزارهای اشتراکی آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

جشنواره تخفیف 30 درصدی تمامی دوره های آموزش شبکه.  کد تخیفیف: irsa300
جهت مشاهده دوره ها کلیک کنید
close-image