ماشین مجازی چیست؟

ماشین مجازی چیست؟

یک ماشین مجازی (VM) یک سیستم عاملیست که بر روی نرم افزار نصب شده است. کاربر نهایی دقیقا همان تجربه نصب ویندوز در سخت افزار را خواهد داشت و در واقع این قسمت را سیستم عامل متوجه نخواهد شد که پلتفرم چیست ولی به خوبی با آن کار خواهد کرد.
نرم فزار تخصصی مدیریت نصب ماشین مجازی(Hypervisor (ESX نامیده می شود، CPU، حافظه، هارد دیسک، شبکه و دیگر منابع سخت افزاری کامپیوتر را به طور کامل شبیه سازی می کند و ماشین های مجازی را نگهداری میکند. Hypervisor می تواند چندین پلتفرم سخت افزاری مجازی را که از یکدیگر جدا شده را در یک میزبان فیزیکی پایه قرار دهد. مجازی سازی هزینه ها را با کاهش نیاز به سیستم های سخت افزاری فیزیکی کاهش میدهد. و تقاضای مصرف برق و منابع را کاهش می دهد. مدیران می توانند از محیط های مجازی برای ساده سازی پشتیبان گیری، بازیابی فاجعه، نصب جدید استفاده کنند. در این مقاله (ماشین مجازی چیست؟) سعی بر این است که مطلب کاملا روان و کلی بیان شود.

مطلب مرتبط  چطور به کنسول dcui در esx وصل شویم

ماشین های مجازی نیازی به سخت افزار خاصی ندارند. با این وجود هر ماشین مجازی بسته به نیاز سخت افزاری باید دسترسی آنرا به سخت افزار مهیا شود، از آنجا که VM ها در میزبان فیزیکی می توانند مقادیر منابع نابرابر را مصرف کنند، ممکن است بسته به نیاز خود منابع سخت افزاری مورد نیاز را از سرور درخواست کنند.

مجازی سازی سرور دارای محصولات متنوعی جهت بررسی، نگهداری، مانیتورینگ و مدیریت ماشین های مجازی می باشند که همگی این موارد به بقا و سلامت ماشین مجازی کمک شایان ذکری میکند.

چندین شرکت کار مجازی سازی را به طور بسیار جدی دنبال میکنند اما دو شرکت اصلی سهم قابل توجهی از بازار را به دست دارند: VMware و مایکروسافت. VMware دارای مجموعه ای از محصولات و سالها تجربه در صنعت مجازی سازی اطلاعات است. مایکروسافت در حالی که یک برنامه نویس دیرپا برای مجازی سازی به شمار میرود، پیشرفت چشمگیری دارد ولی به جرات میتوان گفت پیشرفت شرکت VMware باعث پیشرفت روز  افزون دنیای مجازی سازی شده است.

اگر این مقاله ( ماشین مجازی چیست؟) را ارزشمند میدانید لطفا آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

جشنواره تخفیف 30 درصدی تمامی دوره های آموزش شبکه.  کد تخیفیف: irsa300
جهت مشاهده دوره ها کلیک کنید
close-image