آموزش ویدیویی آپلود فایل در ESX

 

شاید شما تصیم داشته باشید فایل ISO نصب سیستم عامل ویندوز را در سرور ESX آپلود کنید تا امکان فراهم شدن عملیات نصب سرور بدون استفاده از سی دی رام سرور را دنبال کنید و یا اینکه بخواهید فرایند نصب ویندوز سرور با سرعت بیشتری انجام پذیرد و البته شما امکان نصب برای بار اول و ایجاد template میتوانید برای همیشه از template عمل Clone را بگیرید تا هر وقت که نیاز به نصب ویندوز سرور داشتید درگیر نصب مجدد آن نشوید، این مورد را حتما در برنامه کاری خود قرار دهید تا بتوانید از آن به نحو شایسته ای از آن استفاده کنید برای این منظور این آموزش فایل به کمک نرم افزار WinScp را در دوره مجازی سازی سرور میتوانید مشاهده کنید.در آموزش آپلود فایل در ESX ما قصد داریم تا گام به گام این مورد را به شما آموزش دهیم.

خوب میریم سر اصل مطلب شما با نرم افزارهایی مثل WinScp و Ftp سرور هم میتوانید این کار را انجام دهید ولی قطعا با پنل vCenter و دسترسی مستقیم به ESX شما امکان اینرا دارید بدون نرم افزار جانبی این کار را انجام دهید.

مطلب مرتبط  تفاوت بین VMFS 5 & VMFS 6

مراحل نصب را برای شما در زیر همراه با عکس شرح میدهیم.

ابتدا پس از لاگین به Esx یا vCenter به گزینه Datastore طبق عکس زیر مراجعه نمایید.

آموزش ویدیویی آپلود فایل در ESX

در مرحله بعد روی Datastoreی که میخواهید فایل نصب ISO ویندوز را کپی کنید همانند عکس کلیک کنید و در سمت مقابل بر روی عکس دیسک و یا گزینه Upload a file to Datastore کلیک کنید.

آموزش ویدیویی آپلود فایل در ESX

در مرحله بعد پنجره ای باز میشود که از شما میخواهد که به دنبال فایل ISO در کامپیوتر خود گشته و آنرا آپلود کنید.

آموزش ویدیویی آپلود فایل در ESX

پس از انتخاب فایل و بسته به سرعت آپلود سرور و شبکه مدت زمانی طول خواهد کشید تا فایل نصب شما همانند عکس زیر در Datastore ذخیره شود.

آموزش ویدیویی آپلود فایل در ESX

فراموش نکنید شما امکان دانلود همین ISO فایل را نیز در صفحه اول آپلود خواهید داشت طبق عکس زیر

آموزش ویدیویی آپلود فایل در ESX

در مرحله آخر مدت زمان مورد نیاز برای دانلود فایل در مرورگر شما قابل مشاهده خواهد بود.

آموزش ویدیویی آپلود فایل در ESX

امیدواریم از دیدن آموزش ویدیویی آپلود فایل در ESX استفاده لازم را برده باشید. اگر این آموزش را مفید میبینید لطفا آنرا به دیگر دوستان خود در ابزارهای اشتراکی موجود در همین صفحه به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

جشنواره تخفیف 30 درصدی تمامی دوره های آموزش شبکه.  کد تخیفیف: irsa300
جهت مشاهده دوره ها کلیک کنید
close-image