ویدیوی آموزش ساخت پارتیشین داینامیک spanned در ویندوز

ویدیوی آموزش ساخت پارتیشین داینامیک spanned در ویندوز

حجم پارتیشن داینامیک Spanned یک حجم پویا است که شامل فضای دیسک بر روی بیش از یک دیسک فیزیکی است. با ایجاد پارتیشن Spanned ، می توانید چند فضای بلا استفاده دیسک های فیزیکی را به یک حجم منطقی ادغام کنید تا بتوانید فضای چندین دیسک را به صورت موثر استفاده کنید

در آموزش ویدیوی آموزش ساخت پارتیشین داینامیک spanned در ویندوز سعی بر این شده تا با کمک مقاله و ویدیو درک این مطلب برای شما سروران به راحتی امکان پذیر باشد.

هنگامی که کاربران نیاز به ایجاد یک پارتیشن دارند، اما فضای کافی در دیسک موجود نباشد، این امکان وجود دارد تا یک درایو با اندازه مورد نظر را با ترکیب مکانی غیر اختصاص داده شده از چندین دیسک ایجاد کنند. فضای دیسک می تواند اندازه های مختلف باشد. این نوع درایو، Spanned نامیده می شود. اگر فضای اختصاص داده شده به پارتیشن بر روی یک دیسک پر شود، کاربران می توانند داده ها را به دیسک بعدی ذخیره کنند.

فضای Spanned اجازه می دهد تا کاربران برای دریافت اطلاعات بیشتر بر روی دیسک بدون استفاده از ترکیب چند فضای بلا استفاده دیسک های فیزیکی به حجم Spanned دسترسی داشته باشند.

مطلب مرتبط  آموزش ویدیویی ساخت Raid 1 یا Raid Mirror

افزایش ظرفیت پارتیشن Spanned موجود، “گسترش” (Expand) نامیده می شود. حجم های کنونی موجود که با سیستم فایل NTFS فرمت شده اند می توانند توسط تمام فضای بلا استفاده بر روی تمامی دیسک ها گسترش یابد. اما پس از ایجاد پارتیشن Spanned ، اگر کاربران بخواهند هر بخشی از آن را حذف کنند، باید کل فضای Spanned را حذف کنند.

جهت دیدن دوره های آموزشی شبکه کلیک کنید

Disk Management می تواند دیسک جدید را بدون تاثیر بر تمام فایل های موجود در حجم Spanned اصلی قالب بندی کند. با این حال، این ابزار قادر به افزایش پارتیشن Spanned فرمت شده با سیستم فایل FAT نیست.

قبل از هر گونه تغییر در فضای Spanned ، باید همه اطلاعات موجود در آن را پشتیبان گیری کنند.

امیدواریم از دیدن ویدیوی آموزش ساخت پارتیشین داینامیک Spanned در ویندوز استفاده کرده باشید لطفا آنرا با دوستان خود به کمک ابزارهای اشتراکی در همین صفحه به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

جشنواره تخفیف 30 درصدی تمامی دوره های آموزش شبکه.  کد تخیفیف: irsa300
جهت مشاهده دوره ها کلیک کنید
close-image