باز گرداندن ماشین مجازی بعد از تعویض ویندوز در vmware worksttaion

 

ممکن است به هر دلیلی شما مجبور به پاک کردن ویندوز خود شوید حال اگر شما تعدادی ماشین مجازی نصب شده در VMware Workstation داشته باشید تکلیف چیست؟ در مقاله و آموزش ویدیویی بازیابی ماشین مجازی نصب شده در VMware Workstation ما قصد  داریم تا به شما نشان بدیم چطور بدون هیچ دردسر خاصی بتوانید ماشین مجازی نصب شده در Vmware Workstation خود را دوباره بازیابی کنید.

اولین کاری که باید بعد از نصب ویندوز و مقدمات آن انجام دهید نصب مجدد Vmware Workstation می باشد البته توصیه میشود در این مرحله اقدام به نصب نسخه بالاتر نکنید و بعد از معرفی مجدد ماشینهای مجازی نصب شده اقدام به آپگرید کردن Vmware Workstation خود کنید، آموزش آپگرید Vmware Workstation 12 به نسخه 14 را از اینجا مشاهده کنید.

خوب میریم سراغ عملیات بازیابی ماشین مجازی نصب شده در VMware Workstation ،بعد از نصب ابتدا سیستم عامل خود را راه اندازی مجدد کنید و سپس کنسول Vmware Workstation را به اجرا در آورید.

در مرحله اول بر روی گزینه Open a virtual Machine کلیک کنید و به مرحله بعد بروید.

مطلب مرتبط  آموزش اتصال به VMware ESXi توسط VMware Workstation

بازیابی ماشین مجازی نصب شده در VMware Workstationدر مرحله بعد پنجره ای برای شما باز خواهد شد مبنی بر اینکه مسیر فایل مورد نیاز ماشین مجازی نصب شده را باید معرفی کنیم در اینجا پسوند فایل دیتای ماشین مجازی VMX می باشد شما باید در محتویات ماشین مجازی نصب شده که عمدتا در مسیر Documents و Virtual Machines قرار میگیرند و البته بهتر آن است که مسیر پیش فرض را به پارتیشن دیگری بغیر از C تغییر دهیم تا با نصب ویندوز اطلاعات ماشینها از بین نرود.

مسیر Documents و Virtual Machines قرار میگیرند

در این مرحله همانطور که گفته بودیم باید فایل مورد نظر را که پسوند VMX می باشد را انتخاب کنید.

مسیر Documents و Virtual Machines قرار میگیرند

همانطور که میبینید در این مرحله ماشین مجازی در Inventory  اضافه خواهد شد همانند عکس زیر

مسیر Documents و Virtual Machines قرار میگیرند

امیدوارم از این آموزش بازیابی ماشین مجازی نصب شده در VMware Workstation استفاده کرده باشید اگر این آموزش را مفید میبینید لطفا آنرا با ابزارهای اشتراکی که در همین صفحه مشاهده میکنید را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

جشنواره تخفیف 30 درصدی تمامی دوره های آموزش شبکه.  کد تخیفیف: irsa300
جهت مشاهده دوره ها کلیک کنید
close-image