فیلم آموزش prtg پیش نیازهای برنامه

فیلم آموزش prtg پیش نیازهای برنامه

 

PRTG Network Monitoring یک ابزاریست جهت نظارت و کنترل شبکه های کامپیوتری می باشد که با کمک آن می توان شبکه خود را کاملا مانیتور کرد. مانیتور کردن مواردی همچون up/downtime، ترافیک مصرفی سرورها و سویئچهای شبکه، گزارش عملکرد دیتابیس ها و موارد اینچنینی را به راحتی انجام خواهد داد و ابزاری فوق العاده جهت تحیل شبکه می باشد.

 

موارد استفاده نرم افزار PRTG

نرم افزار prtg سرعت بسیار قابل قبولی را دارا می باشد و برای استخراج گزارشهای ماهیانه و سالانه عملکرد بسیار سریعی را به نمایش میگذارد و البته از اینترفیس زیبای آن نباید قافل شد که ماهیت چشم نوازی در مانیتور شبکه را به شما القا خواهد کرد. این نرم افزار از پروتکلهای محبوب SNMP و WMI بخوبی پشتیبانی میکند. و در انواع شبکهایی نظیر شبکه های کوچک و بزرگ،ISP، Datacenter و هاستینگهای وب و سرور استفاده کرد. نظارت بر عملکرد سخت افزارها و نرم افزارهای کسب و کار به ما کمک میکند تا بتوانیم درک جامعی از تجهیزات و دارایی های شبکه داشته باشیم.

مطلب مرتبط  مانیتورینگ شبکه چیست؟

قابلیت های کلیدی PRTG Monitoring

– تشخیص خودکار دستگاه های موجود در شبکه پس از نصب
– محیط کاربری بسیار زیبا و منعطف
– نظارت بر سخت افزارها و نرم افزارهای شبکه
– امکان تعریف گروه کاری بر اساس نوع تجهیزات و دارایی ها (سرور، سویئچ …
– نظارت بر پهنای باند مصرفی لینکهای رادیویی و اینترنت
– شامل سنسورهای بی نظیر جهت کاستومایز کردن نرم افزار
– کنترل بی نظیر سوییچها و روترهای شبکه

فراموش نکنید نرم افزار prtg را براحتی میتوان در سرور مجازی نصب و پیاده سازی کرد و در دوره نرم افزار مانیتورینگ PRTG شما براحتی امکان نصب آن و بهره برداری در شبکه واقعی را خواهید داشت و با اضافه کردن سنسورهای سخت افزاری مورد نظر امکان دریافت گزارشهای بی نظیری در موارد فوق الذکر را خواهید شد و همانطور که ذکر شد سرعت بی نظیر آن و گرافیک بسیار جذاب این نرم افزار محیط کاربری بسیار زیبایی را برای ادمین شبکه به ارمغان خواهد آورد. لطفا در صورتی که این مقاله ویدیو را مفید میدانید آنرا با دوستان خود از ابزارهای اشتراکی به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

جشنواره تخفیف 30 درصدی تمامی دوره های آموزش شبکه.  کد تخیفیف: irsa300
جهت مشاهده دوره ها کلیک کنید
close-image