چطور کارت شبکه به ماشین مجازی اضافه کنیم

چطور کارت شبکه به ماشین مجازی اضافه کنیم

 

ممکن است به هر نحوی شما نیاز به این داشته باشید که کارت شبکه دوم را به ماشین مجازی خودتان اضافه کنید و از آن جهت ارتباط با استورج و یا تقویت کارت شبکه موجود ماشین مجازی خود بهره ببرید. در آموزش چطور کارت شبکه به ماشین مجازی اضافه کنیم به شما یاد خواهیم داد تا چگونه به کمک Vmware Vi Client نسخه تحت وب و یا نسخه تحت ویندوز اقدام نمایید ما در این آموزش از نسخه تحت وب استفاده کرده و مستقیم به هاست Esx از طریق رابط کاربری اقدام به ارائه این آموزش کردیم، همچنین شما به کمک رابط کاربری vCenter نیز طبق همین آموزش امکان اضافه کردن کارت شبکه دوم را خواهید داشت و هیچ فرقی بین این دو وجود نخواهد داشت.

در ابتدا پس از لاگین کردن به هاست لیست ماشینهای مجازی را طبق عکس زیر مشاهده میکنید پس از انتخاب ماشین مجازی و ویرایش و اضافه کردن کارت شبکه دوم به مرحله بعد میرویم.

در این مرحله شما باید بر روی ماشین مجازی که نیاز دارید تا کارت شبکه دوم را اضافه کنید بر روی آن راست کلیک کرده و گزینه Edit Setting را انتخاب کنید همانند عکس زیر

مطلب مرتبط  نصب VMware Workstation 14

چطور کارت شبکه به ماشین مجازی اضافه کنیم

در مرحله بعد شما از دو طریقه add network adapter  که ما این مورد را پیشنهاد میکنیم و همچنین از طریق add other device نیز امکان اضافه کردن کارت شبکه دوم به ماشین مجازی مورد نیازتان را خواهید داشت.

چطور کارت شبکه به ماشین مجازی اضافه کنیم

در مرحله بعد کارت شبکه دوم به راحتی اضافه میشود اگر شما از قبل VM Network آنرا اضافه کرده باشید متوجه میشوید که کارت شبکه دوم با VM Network دوم اضافه شده است و همچنین شما امکان اضافه کردن VM Network مورد نظر به کارت شبکه دوم ماشین مجازی خود را  خواهید داشت.

چطور کارت شبکه به ماشین مجازی اضافه کنیم

چطور کارت شبکه به ماشین مجازی اضافه کنیم

در پایان بر روی Save کلیک کنید و پنجره را ببندید.

حال بر روی ماشین مجازی مورد نظر در قسمت General Information شما امکان مشاهده اطلاعات بسیار سودمند و جذابی خواهید بود و دقیقا در همین مسیر شما امکان دیدن تمامی جزیئات ماشین مجازی خود را خواهید داشت.

چطور کارت شبکه به ماشین مجازی اضافه کنیم

در صورت امکان آموزش چطور کارت شبکه به ماشین مجازی اضافه کنیم را با دوستان خود به اشتراک بگذارید تا دوستان عزیزی که در این حوزه فعالیت دارند امکان استفاده داشته باشند.

نظرات

 • alirezarazavi1989
  25 مارس, 2021

  سلام سال نو مبارک
  توضیح ندادید که چطور شد اسم کارت شبکه storage adaptor شد ؟ یعنی قبلش کجا این رو ساختید ؟

  • Admin bar avatar
   علی منصوری
   25 مارس, 2021

   شما چند کارت شبکه میتونید اضافه کنید و نام اونها را عوض کنید توصیه میکنم مجدد ویدیو را ببینید

 • سلام

  من چند تا ماشین روی esxi6 دارم به یکباره یکی از ماشین ها که ویندوز سرور ۲۰۱۶ هست کارت شبکه اش از کار افتاد. مثل اینکه درایورش پاک شده باشه. (توی قسمت device manager علامت مثلث زرد هست. آپدیت درایو زدم مگیه نصبه ولی اتفاقی نمیفته(

  بقیه ماشین ها بدون مشکل کار میکنن.

  Vm tools رو هم یکبار نصب کردم ولی مشکل حل نشد.

  لطفا راهنمایی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

جشنواره تخفیف 30 درصدی تمامی دوره های آموزش شبکه.  کد تخیفیف: irsa300
جهت مشاهده دوره ها کلیک کنید
close-image