فیلم آموزش فایروال فورتی گیت

آموزش فایروال فورتی گیت

در آموزش فورتی گیت چیست؟ انتخاب محصول و معرفی قابلیتها-قسمت اول قصد داریم تا به معرفی قابلیتهای فورتیگیت فایروال بپردازیم.

فورتیگت مناسب چه شبکه هایی می باشد؟

به این نکته اشاره کنیم که برای انتخاب فایروال فورتی گیت چه مواردی را باید دقت کنیم از سایز شبکه که میتواند شبکه ای کوچک در حد 10 کامپیوتر باشد و یا حتی شبکه ای با بیش از چند 10 هزار کامپیوتر. در این قست بخش دوم بررسی فایروال فورتیگیت برای شبکه ها ببینید. چیزی که ما به آن نیاز داریم بررسی دقیق منابع موجود و شناخت راهکار مورد نیاز می باشد، کارایی آن را نیز باید مورد توجه قرار دهیم و به این موضوع دقت کنیم که دستگاهی که نیاز داریم از چه امکاناتی باید برخوردار باشد و همانطور که میدانیم شرکت Fortinet محصولات بسیار متنوعی را روانه بازار کرده تا ما از آنها برای شبکه، سروریس پروایدرها، دیتاسنترها و خدمات ابر مجازی استفاده کنیم و جلوی نفوذ و امنیت شبکه را با این نوع محصولات بگیریم. در آموزش فورتی گیت چیست؟ انتخاب محصول و معرفی قابلیتها-قسمت اول به جزیئات قابلیتهای این فایروال محبوب اشاره میکنیم.

جهت دانلود fortigate virtual appliance فایروال نسخه مجازی 5.2 اینجا کیک کنید.

جهت دانلود fortigate virtual appliance فایروال نسخه مجازی 6 اینجا کیک کنید.

قابلیتهای نسل جدید فورتیگیت

نسل جدید محصولات فورتیگت فایروال که به NGFW شناخته شده می باشد در بحث امنیت پیشرفت قابل ملاحظه ای کرده است و سیستم جلوگیری از نفوذ حرفهای بسیار زیادی برای گفتن دارد. همچنین قابلیتهای کنترل حملات و سیستم جلوگیری از حملات آن، بسیار اصولی طراحی و اجرا شده است و البته باید به این موضوع دقت کنیم که برای جلوگیری از حکرها فقط بودن فایروال بهیچ وجه کفایت نمی کند و فاکتورهای بسیاری از جمله آنتی ویروس بهمراه بستن پورتهای usb و عدم امکان ارسال ایمیل از کامپیوتر تحت شبکه نیز از موارد مهم پیاده سازی امنیت شبکه می باشد.
فورتی گیت رقبای زیادی دارد از CheckPoint گرفته تا فایروالهای ضعیف تری نظیر pfsense و حتی ویندوز ولی چیزی که خیلی مشهود  می باشد اینه که مدتهاست در جدول گاتنر این محصول جزء لیدرهای صنعت فایروال می باشد.
در بحث امنیت شبکه از نظر آنتی ویروس و سیستم تشخیص حمله این محصول بسیار قدرتمند می باشد و آنالیز بسیار عالی از شبکه به شما ارائه خواهد داد و در گزارش گیری نیز بسیار عالی کار شده است. در پایان باید مجددا متذکر شد که انتخاب فایروال به فاکتورهای متعددی بستگی دارد ولی عمده فاکتورها، شامل تعداد کاربران شبکه، مقدار پهنای باند اینترنت و توپولوژی قرار گیری فایروال فورتی گیت در شبکه میتواند منجر به انتخاب صحیح شما شود.

مطلب مرتبط  فیلم آموزش فورتی گیت فعال سازی SNMP

معرفی محصولات

محصولات شرکت فورتی نت از تنوع بسیار بالایی برخوردار هستند و برای هر راهکاری این شرکت یک محصول منحصر به فرد را ارائه داده است. در این آموزش قصد داریم تا به شما کمک کنیم که این محصولات را بهتر بشناسید و انواع آن و موارد استفاده را با هم بررسی کنیم. در آموزش فورتی گیت چیست؟ انتخاب محصول و معرفی قابلیتها-قسمت دوم به جزیئات بیشتری راجب انواع محصولها و قابلیتهای آنها اشاره خواهیم کرد.

Forti-ddos: محصولیست که به شما کمک میکند تا اگر در دیتاسنتر و یا isp فعالیت کنید در دفع حملات ddos کمک بسزایی میکنید
Forti manager: محصولیست که به شما کمک میکند تا اگر چندین فایروال فورتی گیت در شبکه دارید جهت مدیریت آنها به کمک این سخت افزار مدیریت آنها بسیار راحت و ساده میشود.
Forti analyzer: همانطور که از اسم آن پیداست این محصول آنالیز جزئیات ترافیک فایروال فورتیگیت را در دستور کار قرار میدهد
Forti client: ابزاریست که جهت همسانسازی ارتباط کاربر و فورتیگیت فایروال به کار می رود و از لحاظ امنیتی در شبکه ای که فایروال فورتیگیت در مدار باشد قابلتیهای خوبی برای مدیریت کاربران اعطا میکند.

اینها بخش از محصولات شرکت معظم فورتی نت می باشد و تقریبا میتوان اشاره کرد که این شرکت برای تمامی راهکارهای امنیتی محصولی را تدارک و روانه بازار کرده است. از قابلیتهای پیشرفته آن میتوان به مواردی که در زیر لیست میشود اشاره کرد.

معرفی قابلیتهای فورتی گیت

Advance Routing
Security Policy
SSL Decryption
File Blocking
Two Factor Authentication
Email Filtering
VPN
Traffic Shaping
Wan Optimization

این قابلیتها و البته بیشتر از این موارد همگی باعث شده تا در دنیای امنیت فایروال فورتی گیت سالها در حوزه امنیت در جایگاه بسیار قابل قبولی قرار گیرد و در کشور عزیزمان ایران نیز استقبال بسیار خوبی از این فایروال شده است به طوری که به جرات میتوان گفت از هر 5 فایروال مستقر در شبکه ها حداقل 2 مورد مربوط به فورتی گیت می باشد.

دانلود سیستم عامل فورتی گیت

جهت دانلود fortigate vm، فایروال فورتیگیت نسخه مجازی اینجا کیک کنید.

مطلب مرتبط  لایسنس فورتی گیت

نصب سیستم عامل فورتی گیت فایروال

در آموزش دانلود فورتیگیت و نصب آن قسمت اول قصد داریم تا به نصب فورتی گیت appliance بپردازیم نسخه ای که شما امکان نصب آن بر روی سرورهای مجازی را خواهید داشت و همچنین امکان ایجاد زونها در شبکه را داشته باشید تا به کمک یک فایروال بسیار قدرتمند بحث امنیت شبکه را پوشش بدهید. در این آموزش نصب این فایروال در VMware Workstation انجام خواهیم داد و شما براحتی با این آموزش امکان نصب آن بر روی هاست ESX را خواهید داشت. برای نصب آن بر روی هاست ESX باید آنرا Deploy کنید.

برای دانلود اون به لینک http://yon.ir/5954w مراجعه کنید یا بر روی دانلود Fortigate Appliance در ابتدای صفحه کلیک کنید. همچنین قسمت دوم این ویدیو که به پیکربندی بعد از نصب اولیه فورتی appliance می پردازد را از اینجا مشاهده کنید

نکته: به هیچ وجه کرکی برای نسخه فورتی گیت appliance یا همان نسخه مجازی فورتی گیت وجود ندارد و سعی نکنید برای بحث امنیت شبکه بدنبال کرک باشید و از لایسنس معتبر استفاده کنید.

مطلب مرتبط

قابلیتهای نسل جدید فورتیگیت

در محیط VMware Workstation بجای نصب همانند سیستم عامل بر روی فایل Fortigate Appliance کلیک میکنیم.

فیلم آموزش فایروال فورتی گیت

 گزینه ایمپورت را انتخاب میکنیم با اینکار براحتی Fortigate Appliance بر روی VMware Workstation نصب میگردد.

فیلم آموزش فایروال فورتی گیت

و برروی License Agreement گزینه Accept را انتخاب میکنیم.

فیلم آموزش فایروال فورتی گیت

و به همین راحتی مشاهده میفرمایید که کار نصب به اتمام رسید و آنرا بعنوان یک ماشین مجازی در لیست ماشینهای مجازی خود در VMware Workstation مشاهده مینمایید.

فیلم آموزش فایروال فورتی گیت

امکانات و قابلیتهای سیستم عامل فورتی گیت Appliance

برای تست و یادگیری آن شما براحتی در محیط مجازی امکان تست کامل این فایروال محبوب را خواهید داشت و براحتی تمامی سناریوهای پیچیده آن نظیر HA و VPN را میتوانید اجرا کنید و لایسنس تست آن برای 14 روز کاربرد خواهد داشت و تمامی ماژولهای آن از آنتی ویروس گرفته تا Web Filtering امکان تست و یادگیری دارد.

در دوره آموزش فایروال فورتی گیت در وب سایت شما با تمامی مهارتهای لازم جهت نصب فایروال فورتیگیت آشنا میشوید و صفر تا صد فایروال را به طور کاملا حرفه ای یاد میگیرید و در این بین از هیچ کمکی جهت یادگیری فایروال فورتیگیت فرو گزار نخواهیم کرد. در قسمت دوم به آموزش پیکربندی بعد از اولین بوت اقدام کردیم.

جهت دانلود fortigate vm، فایروال فورتیگیت نسخه مجازی اینجا کیک کنید.

مطلب مرتبط  دانلود فورتی گیت و نصب آن قسمت اول

قسمت اول این آموزش را از اینجا مشاهده نمایید

در آموزش دانلود فورتی گیت و نصب آن قسمت دوم، به ادامه نحوه نصب فورتیگت فایروال بعد از دانلود و نصب اولیه در Vmware Worksttaion میپردازیم. قسمت اول را از اینجا میتوانید مشاهده کنید.

طریقه نصب ماشین مجازی فورتی گیت

پس از نصب و deploy کردن آن در vmware workstation طبق عکس زیر آنرا Power on میکنیم.

فیلم آموزش فایروال فورتی گیت

و مشاهده میکنید که در این وضعیت fortigate vm ما روشن و آماده به کار خواهد شد.در محیط خط فرمان یوزر ادمین و پسورد blank (بدون پسورد) را وارد تا به محیط کاربری فورتی گیت فایروال لاگین شویم.

فیلم آموزش فایروال فورتی گیت

برای این منظور که ما چون از ماشین مجازی استفاده میکنیم و فایروال بدون پیکربندی می باشد شما حتما باید در این مود یعنی command line interface یا همون CLI پیکربندی IP و تنظیمات اتصال را انجام بدین.

اولین فرمانی که نیاز داریم config system interface خواهد بود و بر روی اینتر کلیک میکنیم. در این آموزش ما قصد داریم تا اینترفیس 10 فایروال را مدیریت کنیم. بعد از اون از فرمان edit اینترفیس 10 فایروال فورتیگیت را مدیریت میکنیم با فرمان edit port 10 و اینتر میکنیم و بعد از آن نیز جهت ست کردن آی پی بر روی فایروال فورتی گیت از فرمان set ip 192.168.254.254 255.255.255.0 استفاده کرده و در نهایت این فرمان را نیز اینتر میکنیم. اگر ip ست شده را پینگ کنیم خواهید دید که اجازه دسترسی نخواهید داشت و باید حتما دسترسی ping و https را باز بگذاریم تا بتوانیم به آن دسترسی داشته باشیم. فرمانی که به فورتیگیت فایروال اجازه دسترسی خواهد داد بدین شکل خواهد بود.

set allowaccess http https ping و فراموش نکنید تا زمانی که فرمان end را تایپ نکنیم تغییرات اعمال نخواهد شد.

فیلم آموزش فایروال فورتی گیت

در انتها فرمان end را تایپ میکنیم تا اجازه دسترسی داشته باشیم و فراموش نکنید که command compilation (اتمام پیام به طور خودکار) mode کامندی فورتیگیت بخوبی کار میکند و با علامت سوال ؟ خیلی راحت میتوانید از فورتی اپلاینس سوال بپرسید  و فرمان بعد را براحتی تایپ کنید.

فیلم آموزش فایروال فورتی گیت

 و درانتها میبینید که پینگ ما برقرار شده و براحتی با مرورگر و وارد کردن آی پی آن امکان دسترسی به محیط وب آن نیز میسر خواهد بود. همانند عکس های زیر

فیلم آموزش فایروال فورتی گیت

فیلم آموزش فایروال فورتی گیت

دیدگاهتان را بنویسید

جشنواره تخفیف 30 درصدی تمامی دوره های آموزش شبکه.  کد تخیفیف: irsa300
جهت مشاهده دوره ها کلیک کنید
close-image