آموزش فورتی گیت دسترسی وب

آموزش فورتی گیت نحوه اتصال به کنسول وب

در آموزش فورتی گیت آموزش فورتی گیت دسترسی وب، به آموزش نحوه اتصال به کنسول وب فایروال فورتی گیت میپردازیم و به شما یاد خواهیم داد چطور بعد از نصب فایروال فورتی گیت نسخه مجازی اقدام به اتصال به کنسول آن کنیم. برای نحوه دانلود و نصب این فایروال محبوب به آموزش دانلود و نصب فایروال فورتی گیت در Vmware Workstation مراجعه نمایید.

قسمتهای داشبورد فورتی گیت

پس از نصب و پیکربندی اولیه فورتی گیت باید به پورت مدیریتی آن که آی پی 192.168.1.99 می باشد از طریق رابط وب متصل شویم و با وارد کردن آی پی در مرورگر امکان اتصال به کنسول وب میسر می باشد. بعد از آن با وارد کردن حساب کاربری admin بدون پسورد وصل میشویم. در اولین لاگین داشبورد فایروال فورتی گیت را مشاهده میکنیم که منوی بسیار جذاب و کاربر پسند داشته و شامل ویجتهای متنوعی می باشد و در قسمت System Information اطلاعات بسیار کاربردی از نظیر نسخه فورتی گیت گرفته تا نسخه فریمور نصب شده و Uptime و خیلی اطلاعات دیگر را مشاهده میکنید، همانند عکس زیر

مطلب مرتبط  تفاوت UTM و Firewall

آموزش فورتی گیت نحوه اتصال به کنسول وب

و در ویجت Licence Information ما امکان این را داریم تا اطلاعات لایسنس را ببینیم از لایسنس آنتی ویروس گرفته تا نسخه ids/ips و وب فیلتر و اطلاعات بسیار کاربردی اینجا مشاهده میکنید.

آموزش فورتی گیت نحوه اتصال به کنسول وب

وضعیت پورتهای فایروال فورتی گیت نیز در قسمت Unit operation کاملا قابل ملاحظه می باشد و براحتی میتوان کاربری و نام پورت را مشاهده کرد.

آموزش فورتی گیت نحوه اتصال به کنسول وب

در قسمت Traffic History امکان مشاهده گراف و تعیین گراف مورد نظر از اینترفیس، کاملا قابل پیکربندی می باشد.

آموزش فورتی گیت نحوه اتصال به کنسول وب

در CLi Console نیز امکان تایپ کامندهای سیستم عامل فورتی گیت میسر می باشد و براحتی با خط فرمان اقدام به اجرای فرامین فورتی گیت کنید این امر به تسریع عملیات ادمین جهت پیکربندی کمک بسزایی میکند، همچنین محیط خط فرمان از علامت سوال پشتیبانی کرده و براحتی میتوانید فرمان را در صورت فراموشی با علامت سوال پیدا کنید.

آموزش فورتی گیت نحوه اتصال به کنسول وب

ویجت دیگری که خیلی اطلاعات حیاتی به ما ارائه میکند Alert Message Console می باشد که اطلاعاتی نظیر لایسنس، آخرین بوت سیستم عامل  را به شما نشان خواهد داد. اگر مقاله آموزش فورتی گیت دسترسی وب را مفید میبیند حتما آنرا با دوستان خود از ابزارهای اشتراکی به اشتراک بگذارید.

مطلب مرتبط  آموزش فارسی فورتی گیت نحوه مانیتور فایروال

دیدگاهتان را بنویسید

برای یادگیری حاضری؟ میخوای ادمین شبکه بشی؟ [دسترسی و دانلود  تمامی دوره های تخصصی سایت]

همین حالا عضو میشوم
close-link
جشنواره تخفیف 30 درصدی تمامی دوره های آموزش شبکه.  کد تخیفیف: irsa300
جهت مشاهده دوره ها کلیک کنید
close-image