لایسنس فورتی گیت

لایسنس فورتی گیت

اگر شما اقدام به تهیه لایسنس فایروال فورتی گیت خود کرده باشید و رجیستر فایروال fortigate شما با موفقیت توسط شخصی یا شرکتی آشنا به بروز رسانی فورتیگیت کرده باشید. البته شاید آنرا به عنوان دانلود لایسنس fortigate را نیز بشناسید هر دور مورد یک مفهوم را دارند. این امکان برای شما فراهم میشود که بتوانیم از سامانه FortiGuard بتوانید بروز رسانی را دریافت کنید البته این موضوع را فراموش نکنید که ما تحریم هستیم و برای این منظور شخص یا شرکتی که برای لایسنس فورتی گیت شما اقدام میکند حتما باید نسبت به ایجاد تانل جهت عدم تشخیص FortiGuard مبنی بر اتصال از ایران اقدام کرد در غیر اینصورت دستگاه شما بلاک شده و فرایند unblock کردن آن ممکن است حداقل یک ماه زمان ببرد پس به این موضوع دقت کنید.

لایسنس فورتی گیت
لایسنس فورتی گیت

مراحل اعمال لایسنس فورتی گیت

1. بررسی ارتباط

به سیستم> داشبورد> و سپس status یا وضعیت بروید و بعد به ویجت License Information بروید. هر سرویس مورد نظر که نیاز به بروز رسانی داشته باشد باید یک علامت سبز داشته باشد که نشان می دهد که بروز رسانی اخیر موفق آمیز بوده. رنگ خاکستری نشان میدهد که فایروال فورتی گیت نمیتواند به FortiGuard network وصل شود یا فایروال خریداری شده در سامانه FortiGuard network رجیستر نشده است. رنگ قرمز نشان می دهد که FortiGate قادر به اتصال به FortiGuard network می باشد، اما یک اشتراک منقضی شده یا فعال نشده است. وضعیت قرمز نشان دهنده این است که فایروال fortigate قادر به اتصال به FortiGuard network می باشد ولی لایسنس Subscription شما یا به اتمام رسیده و یا عملیات فعال سازی آن انجام نشده است.

مطلب مرتبط  فورتی گیت چیست؟ انتخاب محصول و معرفی قابلیتها-قسمت اول

لایسنس فورتی گیت

شما همچنین می توانید وضعیت اتصال FortiGuard را با رفتن به منوی System> Config> FortiGuard مشاهده کنید.

لایسنس فورتی گیت

2. عیب یابی خطای عدم دسترسی

به System> Network> DNS بروید و اطمینان حاصل کنید که DNS سرورهای اولیه و ثانویه درست ست شده باشند.

لایسنس فورتی گیت

برای بررسی اینکه آیا شما به سرور DNS صحیح متصل هستید، به System> Dashboard> Status بروید و دستور زیر را در Console CLI وارد کنید و نتیجه باید reply باشد.
execute ping guard.fortinet.net

لایسنس فورتی گیت

برای بررسی اینکه آیا خدمات FortiGuard قابل دسترسی برای فایروال فورتی گیت شما هستند؟ یا خیر، به System> Config> FortiGuard بروید. در زیر گزینه های Web Filtering and Email Filtering Options گزینه Test Availability را انتخاب کنید. این به شما نشان میده که کدام پورت ها باز هستند. اگر پورت پیش فرض (FortiGate (53 را نمی توان از حالت بلاک خارج کرد، به System> Config> FortiGuard بروید. در Web Filtering and Email Filtering Options گزینه Use Alternate Port و 8.8.8.8 را انتخاب کنید.

3. برررسی نتیجه

به مسیر System> Dashboard> Status بروید و به ویجت License information بروید. هر سرویس اشتراکی باید تیک سبز داشته باشد، که نشان میدهد اتصال برقرار شده است و مجوزها تأیید شده اند.

مطلب مرتبط  فورتی گیت چیست؟ انتخاب محصول و معرفی قابلیتها-قسمت دوم

لایسنس فورتی گیت

به System> Config> FortiGuard بروید. مواردی از قبیل آنتی ویروس و وب فیلتر را باید به رنگ سبز ببنید که نشان دهنده بروز رسانی موفقیت آمیز خواهد بود.

لایسنس فورتی گیت

امیدوارم از مقاله ویدیوی لایسنس فورتی گیت استفاده لازم را برده باشید و لطفا آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

جشنواره تخفیف 30 درصدی تمامی دوره های آموزش شبکه.  کد تخیفیف: irsa300
جهت مشاهده دوره ها کلیک کنید
close-image