دانلود فورتی گیت و نصب آن قسمت دوم

دانلود فورتی گیت و نصب آن قسمت دوم

جهت دانلود fortigate virtual appliance، فایروال فورتیگیت مجازی نسخه 5.2 اینجا کیک کنید.

جهت دانلود fortigate virtual appliance، فایروال فورتیگیت مجازی نسخه 6 اینجا کیک کنید.

قسمت اول آموزش دانلود fortigate vm را از اینجا مشاهده نمایید

در آموزش دانلود فورتی گیت و نصب آن قسمت دوم به ادامه نحوه نصب فورتیگت فایروال بعد از دانلود forigate vm و نصب اولیه در Vmware Worksttaion میپردازیم. قسمت اول  دانلود فورتی گیت مجازی و نصب آنرا را از اینجا میتوانید مشاهده کنید.

طریقه نصب ماشین مجازی فورتی گیت

پس از نصب و deploy کردن آن در vmware workstation طبق عکس زیر آنرا Power on میکنیم.

دانلود فورتی گیت و نصب آن قسمت دوم

و مشاهده میکنید که در این وضعیت fortigate vm ما روشن و آماده به کار خواهد شد. در محیط خط فرمان یوزر ادمین و پسورد blank (بدون پسورد) را وارد تا به محیط کاربری فایروال فورتی گیت لاگین شویم.

دانلود فورتی گیت و نصب آن قسمت دوم

برای این منظور که ما چون از ماشین مجازی استفاده میکنیم و فایروال بدون پیکربندی می باشد شما حتما باید در این مود یعنی command line interface یا همون CLI پیکربندی IP و تنظیمات اتصال را انجام بدین.

مطلب مرتبط  لایسنس فورتی گیت

اولین فرمانی که نیاز داریم config system interface خواهد بود و بر روی اینتر کلیک میکنیم. در این آموزش ما قصد داریم تا اینترفیس 10 فایروال را مدیریت کنیم. بعد از اون از فرمان edit اینترفیس 10 فایروال فورتیگیت را مدیریت میکنیم با فرمان edit port 10 و اینتر میکنیم و بعد از آن نیز جهت ست کردن آی پی بر روی فایروال فورتی گیت از فرمان set ip 192.168.254.254 255.255.255.0 استفاده کرده و در نهایت این فرمان را نیز اینتر میکنیم. اگر ip ست شده را پینگ کنیم خواهید دید که اجازه دسترسی نخواهید داشت و باید حتما دسترسی ping و https را باز بگذاریم تا بتوانیم به آن دسترسی داشته باشیم. فرمانی که به فایروال فورتیگیت اجازه دسترسی خواهد داد بدین شکل خواهد بود.

set allowaccess http https ping و فراموش نکنید تا زمانی که فرمان end را تایپ نکنیم تغییرات اعمال نخواهد شد.

دانلود فورتی گیت و نصب آن قسمت دوم

در انتها فرمان end را تایپ میکنیم تا اجازه دسترسی داشته باشیم و فراموش نکنید که command compilation (اتمام پیام به طور خودکار) mode کامندی فورتیگیت بخوبی کار میکند و با علامت سوال ؟ خیلی راحت میتوانید از fortigate virtual appliance سوال بپرسید  و فرمان بعد را براحتی تایپ کنید.

مطلب مرتبط  فیلم آموزش فورتی گیت فعال سازی SNMP

دانلود فورتی گیت و نصب آن قسمت دوم

 و درانتها میبینید که پینگ ما برقرار شده و براحتی با مرورگر و وارد کردن آی پی آن امکان دسترسی به محیط وب آن نیز میسر خواهد بود. همانند عکس های زیر

دانلود فورتی گیت و نصب آن قسمت دوم

دانلود فورتی گیت و نصب آن قسمت دوم

امیدوارم از دیدن مقاله ویدیوی دانلود ماشین مجازی fortigate استفاده لازم را برده باشید لطفا در صورت صلاحدید آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

نظرات

 • با سلام

  من مراحلی ک برای نصب و راه اندزای فورتی گیت هست را کامل میروم ولی متاسفانه نمیتوانم وارد وب شوم و یا پینگ را انجام دهم. میتواتید لطفا راهنمایی کنید؟

  تشکر

  • Admin bar avatar
   علی منصوری
   19 ژوئن, 2020

   سلام
   بعد از گذاشتن ای پی
   set allowaccess https http ping را بزنید و بعد end
   حتما https و http را بگذارین

دیدگاهتان را بنویسید

جشنواره تخفیف 30 درصدی تمامی دوره های آموزش شبکه.  کد تخیفیف: irsa300
جهت مشاهده دوره ها کلیک کنید
close-image