آموزش ویدیویی ساخت Raid 1 یا Raid Mirror

آموزش ویدیویی ساخت Raid 1 یا Raid Mirror

آموزش ویدیویی ساخت Raid 1 یا Raid Mirror

داده ها امکان خوانده شدن از دو هارد که سیستم Raid Mirorr می باشد را خواهند داشت البته سرعت نوشتن داده ها در این نوع Raid به نسبت پایینتر می باشد چون همزمان دیتا در دو هارد مجزا کپی میشود. Disk Mirorring قابلیت Failover دیتا را به خوبی پشتیبانی میکند یعنی اگر دیسک اولیه شما به هر دلیل از مدار خارج شد دیسک دوم در array باعث انتقال دیتا به Secondary Mirrored Disk میشود و دیتا از بین نمی رود.

Raid و ساختار آن

RAID یک روش گروه بندی درایوهای فیزیکی است تا یک درایو بزرگتر به نام مجموعه RAID ایجاد کند. از آنجا که سرورها دارای قدرت بیشتری برای پردازش خواندن و یا نوشتن داده های کپی شده هستند، عملکرد Raid با سخت افزار سرور بهینه میشود به همین دلیل است که معمولا Raid نرم افزاری در کامپیوترهای خانگی از کارایی کمتری برخوردار خواهد بود و دلیل آن افت سرعت می باشد.

پیشنهاد ویژه دوره اکتیودایرکتوری 2012

داده ها در میان گروه Raid که شامل چند هارد می باشد نوشته میشوند . هر سطح RAID با عدد RAID مشخص می شود. رایج ترین سطوح RAID 0، RAID 1 و RAID 5 هستند. سطح RAID بستگی به برنامه ای که در حال اجرا بر روی سرور است دارد. RAID 0 سریعترین است، RAID 1 قابل اطمینان ترین و RAID 5 ترکیبی خوب از هر دو است.

مطلب مرتبط  نحوه شخصی سازی ماشین مجازی با VMware Customization Specification

ترکیبات سطوح RAID ممکن است برای حفاظت از داده های اضافی مورد استفاده قرار گیرد. برای مثال، یک کاربر می تواند دو مجموعه RAID 0 ایجاد کند و سپس مجموعه های RAID 0 را به یک مجموعه RAID 1 ترکیب کند. این اساسا مزایای عملکرد RAID 0 را با مزایای دسترسی RAID 1 فراهم می کند.

چگونه RAID 1 با سایر سطوح RAID مقایسه می شود

RAID 1 نیاز به حداقل دو دیسک فیزیکی دارد، زیرا داده ها به طور همزمان در دو مکان نوشته شده است. دیسک ها اساسا تصاویر آینه از یکدیگر هستند، بنابراین اگر یک دیسک از کار بیافتد، دیسک دیگر می تواند داده ها را بازیابی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

جشنواره تخفیف 30 درصدی تمامی دوره های آموزش شبکه.  کد تخیفیف: irsa300
جهت مشاهده دوره ها کلیک کنید
close-image